15 лютого у народі святкують Стрітення, Громниці, Зимобор

Вважалося, що в цей день зустрічається зима з літом. З такого радісного приводу казали: “Прийшла Громниця – зимі половиця”, оскільки “в цей день лютий до березня приїхав”.

На честь Стрітення в церквах служили відправи, святили воду й свічки. Традиційно побутувало повір’я, що “громниці” (посвячені свічки) дуже допомагають від грому. Їх спеціально тримали в господарствах, і коли надходила гроза, то свічки запалювали перед образами, щоб “грім хати не підпалив”.
Посвяченою в цей день водою лікували хворі місця. Навіть чумакам, які вирушали в далеку дорогу, господар давав хліб та сіль, скроплював стрітенською водою волів і людей.

Кожен на Стрітення уважно спостерігав за погодою, бо стара зима й молоде літо сперечалися – кому йти, а кому вертатися? Якщо під вечір тепліло, то вважалося, що літо перемогло.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}