До 135-річного ювілею з початку перших розкопок у м. Житомирі

У лютому 2013 р., відділом досліджень, обліку і паспортизації об’єктів культурної спадщини Житомирського обласного краєзнавчого музею, до 135-ти річчя з початку археологічних розкопок у місті, підготовлено невеличку фотодокументальну виставку “З історії археологічних досліджень у м. Житомирі (1878-2012 рр.)”. Автором виставки є старший науковий працівник відділу Олександр Тарабукін.

На основі матеріалів з наукових фондів обласного краєзнавчого музею, Інституту археології НАН України та приватних зібрань, висвітлено основні віхи археологічних досліджень історичної частини м. Житомира – Замкової гори та її околиць.

На виставці представлені матеріали досліджень професора Київського університету Св. Володимира – В.Б. Антоновича, а також знавця Волинської старовини, завідуючого археологічним відділом Волинського центрального науково-дослідного музею С.С. Гамченка, які наприкінці ХІХ – на початку 20-х років ХХ ст. започаткували вивчення пам’яток давнини у місті.

Окрема група документів присвячена археологічним розкопкам, які проводилися напередодні 1100-річного ювілею Житомира (1982-1983 рр.), експедицією обласного краєзнавчого музею під керівництвом завідуючого відділом охорони пам’яток історії і культури І.І. Ярмошика.

Підсумовують огляд – результати досліджень на Замковій площі, які здійснювалися фахівцями Інституту археології НАН України упродовж 2011- 2012 рр.

Виставка доповнена фотоальбомом (автор С. Глабчук) і науково-краєзнавчими виданнями, на сторінках яких публікувалися матеріали про археологічні розкопки і розвідки, які проводились на теренах Житомира, зокрема й на Замковій горі.

З виставкою ознайомилися науковці обласного краєзнавчого музею, Інституту археології НАН України, працівники військово-патріотичного об’єднання “Пошук” та інші шанувальники старовини, для яких було проведено змістовні екскурсії.

  1. загальний вигляд виставки.
  2. Олександр Тарабукін, старший науковий працівник музею, відкриває виставку.
  3. наукові працівники обласного краєзнавчого музею знайомляться з виставкою.
  4. працівники художнього, історичного відділів і музею природи діляться враженнями після огляду виставки.
  5. В.О. Крижановський, працівник Інституту археології НАН України, керівник розкопок 2011 р., оглядає виставку.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}