До ювілею міста – конференція в ЖДУ та виставка в Краєзнавчому

Нещодавно у м. Житомирі, в рамках відзначення ювілею міста, відбулися два доволі цікавих заходи. По перше, на історичному факультеті Житомирського державного університету імені Івана Франка (Рис. 1), житомирською обласною організацією Національної спілки краєзнавців України, 25 жовтня було проведено Всеукраїнську науково-краєзнавчу конференцію “Житомиру – 1135”. У цьому науковому форумі брали науковці і краєзнавці з Житомира, Бердичева, Вінниці, Кам’янця-Подільського, Києва, Коростишева, Новограда-Волинського, Тернополя, Хмельницька, та інших. Значний інтерес викликали доповіді І.І. Ярмошика (Рис. 2) “Давній Житомир на шляхах історико-краєзнавчих пошуків (до середини XVII ст.)”, Г.П. Мокрицького (Рис. 3) “Будівля магістрату в Житомирі: міфи і реальність (історико-архітектурне дослідження)”, О.О. Тарабукіна (Рис. 4) “Поселення трипільської культури на Замковій горі в м. Житомирі (попередні підсумки)” та “Старожитності Житомира і околиць (матеріали до археологічної карти)”, які відкривають нові або маловідомі сторінки з історії нашого славного міста. Особливо гаряче обговорювали науковці і краєзнавці виступ молодого дослідника С.С. Слободянюка “Магдебурзьке право в містах Волині-Житомирщини: поширення та застосування” в частині з’ясування питання – чи мав Житомир Магдебурзьке право та його характерні риси, зокрема, наявність магістрату. До речі, на одному з планів міста середини ХІХ ст., який зберігається в архіві міської архітектури, нам вдалося відшукати будівлю магістрату, який розташовувався по вул. Великій Бердичівській, в районі, неподалік сучасного комп’ютерного магазину “Брейн” (Рис. 5).

 

 
 
 
 

По друге, до дня міста, у фойє центрального приміщення “Житомирського обласного краєзнавчого музею” (Рис. 6) 1 листопада було відкрито виставку “Житомирські старожитності” (Рис. 7), на якій, у супроводжені наукового інструментарію, представлені матеріали археологічних досліджень, що проводилися в історичній частині міста восени 2016 року. Розкривається процес і етапи археологічного вивчення території, демонструються результати геофізичних вишукувань, світлини потужних культурних нашарувань, найбільш цікаві археологічні об’єкти, зокрема, підземелля на вул. Великій Бердичівській (Рис. 8) і знахідки (Рис. 9). 

 
 

Пропонуємо мешканцям і гостям міста відвідати виставку і дізнатися про нові відкриття київських і житомирських археологів. Буде цікаво і корисно.

04.11.2019 р.

Старший науковий співробітник
відділу досліджень музею
О.О. Тарабукін

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}