Із рубрики цікавих фактів про птахів

А чи відомо Вам, що горобець – санітар газонів? Дехто вважає, що горобець – це пернатий “дармоїд”. Як відомо, у Китаї свого  часу його оголосили одним із п’яти лих і почали масово знищувати. А потім довелося горобців завозити за гроші (!) з Монголії, бо без їхнього “пресу” комахи так розплодилися, що рисові плантації, дерева та газони у містах зазнали значної шкоди.

У міських умовах горобець – єдиний масовий птах, який винищує шкідників зелених насаджень. Адже своїх пташенят він вигодовує саме комахами. У цей період пара горобців підлітає до гнізда, з повним дзьобом, у середньому кожні дві хвилини. А виводків у них буває кілька на рік. Отож, горобець потрібен! Скільки їх – не відомо, але орнітологи вважають, що на Землі цих птахів біля мільярда. Горобці приносять користь, але вони ще й дуже вперті і наполегливі.  Деколи  домові горобці заселяють гнізда сільських ластівок і тоді між ними виникають сутички. Коли ластівкам не вдається вигнати горобця із свого гнізда, вони заживо заліплюють «окупанта» в ньому. Ось так розправляються із непрошеним і впертим горобцем.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}