Місячник музею в ЗОШ №28

З 10 березня по 10 квітня 2015 р. в ЗОШ №28 пройшов місячник музею, який був присвячений 150-річчю заснування Житомирського обласного краєзнавчого музею. Мета заходу – пропагування музейних колекцій, виставок, експозицій; поглиблення знань учнів у вивченні історії і природи рідного краю; виховання любові до рідного краю.

Учні познайомились з пересувними музейними виставками “Видатний житомирянин Д. Штеренберг: живописець і графік ХХ ст.”; “Метелики Полісся”; “Традиційний народний одяг Житомирського Полісся кін. ХІХ – поч. ХХ ст.”; “Хата моя біленька”; “Чим хата має, тим і приймає”; “В.Г. Короленко і Україна.

Музейні співробітники прочитали 83 лекції на краєзнавчу тематику: “Музеї Житомирщини”; “Наш край у добу Української Народної Республіки. 1917-1921 рр.”; “Історія Романівської колекції в зібранні ЖОКМ”; “Італійський живопис кін. ХVI – сер. ХVIII ст.”; “Чорнобильська катастрофа і Житомирщина”; “Геологічна історія краю”; “Тварини з Червоної книги Житомирської області”; “Традиційні, повсякденні та постові страви Житомирського Полісся кін. ХІХ – поч. ХХ ст. в сучасній кухні”.

Захід отримав схвальні відгуки учнів та вчителів.

Відгуки учнів ЗОШ №28

Землю, на якій живеш, треба любити, працю, яку робили, треба робити з любов’ю і душею. Ось такий висновок я зробила для себе після лекцій, які прослухала.
Кусік Наташа 9-Б

Прослухав 10 лекцій під час місячника-свята в школі, ніби напився цілющої води з джерела. Дякую за духовну насолоду.
Прокудін Володимир 9-А

Лектор Коленко Г.О. дуже майстерно розповідала про геологію нашого краю, слухаючи її мені захотілося стати геологом і самій досліджувати надра нашої Житомирщини.
Торгонська Ірина 9-А

Лектор Батьєва А.Л. зацікавила своєю розповіддю про І.Д. Черняхівського. Як сьогодні нам, українцям, не вистачає саме таких мужніх, мудрих, сильних духом людей, з яких можна брати приклад.
Біленікіна Ольга 10-Б

Яка молодець, лектор Бовкун Оксана. Так просто, талановито, з душею розкрила перед нами образ, характер, справи, думки, вчинки великої людини В.Г. Короленко. Склалося враження, що ми зустрілися з старим, добрим, вірним другом, якого знали все життя.
Гаврилюк Христина 9-Б

Я багато нового та цікавого дізналася з лекції “Музеї Житомирщини” (лектор Батьєва А.Л.). З нетерпінням буду чекати відкриття музею аби завітати туди і побачити наживо всі експонати, які там знаходяться.
Покраса Христина 9-А

Слухала екскурсію по пересувній виставці “Видатний житомирянин Д. Штеренберг: живописець і графік ХХ століття” (лектор Горай Н.І.). В душі раділа і пишалася, яких талановитих людей дала світу наша Житомирщина. А майстерність лектора допомогла зрозуміти, що картини – це саме наше життя, складне і багатогранне, наша історія, душа людини, яка жила, думала, творила і залишила свій слід на землі для нащадків.
Кусяк Василь 10-Б

“Наш край у добу УНР в 1917-1920 рр.”. Лектор Родічева О.В. на історичних крилах перенесла нас в буремний період існування УНР. Описала складні події тих років так, що ми змогли уявити, відчути, яким важким був той час для всього українського народу. А головне – зрозуміли, що треба вірити, перемагати і боротися за свою землю
Баліцька Ірина 9-Б

Слухаючи лекцію Ігруніної С.О. я зміг уявити, через які складні випробування пройшли мої земляки, які важкі проблеми намагалися вирішувати. Зрозумів, що і сьогодні існує багато проблем, але треба вірити в перемогу добра над злом, а Україна – це добро. І треба продовжувати і збагачувати кращі традиції свого краю, а вони у нас прекрасні. Слава Україні! Героям Слава! Подяка лекторам за працю.
Добровольський Дмитро 10-Б

Я люблю мистецтво, картини, музику. Тому з великим задоволенням слухала лектора Винокурову В.О. про “Італійський живопис”. Лектор словом, ніби пензлем, водила нас по загадковому світу мистецтва XVI-XVIII століть, і здавалося, що ми на екскурсії в картинних галереях світу. Класно! Дякую за працю.
Парфьонова Катерина 9-А

Родинним та душевним теплом, спокоєм повіяло від лекцій Борисової Н.Ю. Дякую і бажаю нетлінного натхнення під час вашої такої  науково-дослідної роботи.
Ємець Анастасія 10-Б

На жаль, в сучасному світі, ми рідко звертаємося до історії рідного краю, міста і тому не маємо уявлення про видатні здобутки наших талановитих співвітчизників. Прослухавши лекції Батьєвої А.Л., Родічевої О.В., Коленко Г.О., Горай Н.І., Винокурової В.О., Борисової Н.Ю., Ігруніної С.О., Вовнюк Л.І., Бовкун О.В., я зрозуміла, яку корисну справу роблять ці люди. Щиро дякую за їхню працю, за любов до історії, до природи, до рідної Житомирщини.
Милашевська Тетяна 9-А

 
 
 
 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}