Міжнародний День пам’яток і визначних місць

1983 р. Асамблея Міжнародної Ради з питань охорони пам’яток та визначних місць (ICOMOS), яка працює при ЮНЕСКО, виступила з ініціативою про затвердження Міжнародного дня, основною ціллю якого було би привернути увагу до збереження особливо важливих пам’ятників, монументів та артефактів, фактичний захист культурного надбання людства та відродження міст.

Перші міжнародні заходи відбулися у 1984 р. Своєрідним девізом Міжнародного Дня пам’яток і визначних місць (Internashional Day for Monuments and sites), який відзначається 18 квітня, стали слова: «Збережемо нашу історичну батьківщину». Цей день також відомий, як День Всесвітньої культурної спадщини.

До відзначення цього Дня широко долучилися різні країни. 23 серпня 1999 р. Указом  Президента України започатковано відзначати День пам’яток історії та культури України 18 квітня, у Міжнародний день пам’яток і визначних місць.  

8 червня 2000 р. було прийнято Закон України «Про охорону культурної спадщини», 18 березня 2004 р. – Закон України «Про охорону археологічної спадщини». Дані закони регулюють правові, організаційні, соціальні і економічні відносини у сфері охорони культурної спадщини з метою її збереження, використання об’єктів культурної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь.

Таким чином держава заявила про  намір приєднатися до цивілізованих країн світу, що опікуються історією, культурою та самобутністю своїх народів і намагаються передати нащадкам все краще, що було вироблено людством за всі часи його існування. Відтак, щиро вітаємо усіх хто присвятив себе благородній справі збереження минувшини для майбутніх поколінь.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}