Науково-практична конференція, присвячена 100-річчю художнього відділу

Щедрою на ужинок виявилася науково – дослідницька робота колективу співробітників Житомирського обласного краєзнавчого музею. Про це засвідчила звітна науково – практична конференція за підсумками роботи 2018 року, присвячена 100-річчю від заснування у нашому закладі художнього відділу, що пройшла у стінах музею 20 грудня 2019 року.

Музейники, працюючи над деталізацією сценарно-експозиційного плану історичної та природничої експозицій і реновацією художнього відділу музею, свої дослідження присвятили дослідженню предметів, що є частиною музейної колекції, а саме їх додатковій атрибуції та провенансу.

Завідувачка історичним відділом музею Ольга Родічева дослідила історію шовкового кунтушевого поясу, який, як до цього вважалося, належав козаку з війська Богдана Хмельницького, і нащадки якого, передали цей пояс до нашого музею. Цих унікальних експонатів усього 30 одиниць в Україні і один з них зберігається у Житомирі.

 

Надзвичайно рідкісні рушники, а саме: «рушник – насвічник», «рушник – накоронник», «рушник – усобник» або «наямник» дослідила завідувачка відділом етнографії Валентина Невеська. Ці рушники є гордістю етнографічної колекції житомирського музею. Такі скарби мають сьогодні далеко не всі музеї України.

 
 

З повідомленнями про свої наукові дослідження виступили наукові співробітники художнього відділу, адже вони готуються не лише до розширення експозиційного простору майбутньої Картинної галереї, а й одночасно напрацьовують каталоги майбутніх експозицій.

 
 
 
 

Із науковим повідомленням про історію ще одного музейного ювіляра – 100-річну таксидермічну скульптуру самки зубра, що наразі представлена в природничій експозиції музею, виступив Микола Весельський. Результатами проведеної атрибуції предметів групи «Зброя» з колекції Коростенського краєзнавчого музею поділився Володимир Денисюк та ін.

 
 

За матеріалами досліджень музейників до друку готується збірник конференції.

 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}