Пам’ятки льодовикової доби в Словечанському музеї

Мамонт, шерстистий носоріг, празубр та ряд інших тварин, які населяли євразійські простори понад 10 тис. років тому також мешкали і в умовах Словечансько – Овруцького кряжу. Окремі палеонтологічні пам’ятки представників мамонтової фауни з серпня 2019 року представлено для огляду у виставковому залі Словечанського музею партизанської слави Полісся.

Відомо, що даний музей за профілем є історичним, однак, як філія Житомирського обласного краєзнавчого музею у своїй діяльності спрямований на розповсюдження краєзнавчих знань пов’язаних з історією та природою нашого краю. Тому для урізноманітнення виставково-експозиційної діяльності створена дана виставка, адже її експонати виявлені виключно на території Овруччини, починаючи з другої половини ХІХ ст.

Одні із перших вагомих надходжень експонатів зробив Антон Владиславович Ксенжопольський (1877-1939 рр.) – відомий ентомолог, член Товариства дослідників Волині, секретар природничо-історичної секції. Антон Владиславович передав до фондів музею ріг та лопатку викопного оленя, зуб мамонта, частину щелепи з зубом мамонта, зуб викопного носорога, щелепу носорога. Зуб мамонта, молодої особини з с. Збраньки, надійшов від природодослідника Готфрида Оссовського (1835-1897 рр.). Окремі фрагменти кісток викопних тварин, що демонструються на виставці були виявлені в умовах Словечансько-Овруцького кряжу впродовж 20 – 50-х рр. ХХ ст.

Тому всіх зацікавлених запрошуємо відвідати Словечанський музей партизанської слави Полісся!

 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}