Презентація книги Анатолія Журавського «Будьмо!»

16 січня в музеї відбулася довгоочікувана подія – свою нову книгу презентувала старша наукова співробітниця Людмила Журавська, яка упорядкувала роман письменника Анатолія Журавського «Будьмо! Роман-есей з уст Остапа Вишні», куди увійшла і кіноповість автора «Сльози наші на кремінь падають».

Людмила Журавська поділилася спогадами про написання роману, про зустрічі з дружиною Остапа Вишні Варварою Губенко-Маслюченко та роботою над фільмом А. Журавського «Житіє Остапа Вишні», головну роль якого зіграв народний артист України Б.Ступка.

Своїми думками з приводу нової збірки поділилися Володимир Білобровець, літературознавець, головний бібліограф відділу краєзнавства ОУНБ ім. О. Ольжича, який подякував Л. Журавській за її подвижницьку працю у відродженні текстів А. Журавського, зауваживши, що вона робить це і для себе, і для нас, і для майбутнього. Він дав високу оцінку творчості Анатолія Журавського, який буквально «вліз в шкуру Остапа Вишні», у стилістику його творчості; написавши роман від першої особи – а це літературний феномен, який досить складно відтворити, що свідчить про неабиякий літературний талант автора. Це серйозний, теплий, документально правдивий твір, наповнений духом творчості та вірою в Україну.

Сніжана Чернюк, літературознавець, кандидат філологічних наук, відмітила, що зараз в Україні відроджується такий жанр, як біографічний роман, що забезпечує зв’язок поколінь і роман-есей А. Журавського є, мабуть, єдиним романом, у якому письменник з автора перетворюється на персонаж твору.

Своїми спогадами про А. Журавського поділився і відомий скульптор, народний художник України Василь Фещенко, який відмітив схожість характерів Остапа Вишні і Анатолія Журавського, які були «на одній хвилі – хвилі гумору».

Композитор Олесь Коляда заспівав романс «Ласка» на слова А. Журавського і розповів про співпрацю з письменником, а Ігор Шурпан, член Національної спілки кінематографістів України, прочитав фельєтон Остапа Вишні «Бережіть ліси».

Своїми спогадами про роботу с Анатолієм Журавським поділилися режисер Анастасія Григор’єва, журналістка Людмила Натикач, редактор газети «Народний лікар України» Людмила Алдабаєва.

Людмила Журавська щиро подякувала всім, хто допомагає зберегти пам’ять про Анатолія Журавського – це і громада села Барашівка, одна з вулиць якого тепер носить ім’я А. Журавського, і директор обласного літературного музею Віталій Єремеєв, де у музейній експозиції представлено творчість нашого земляка, і Григорій Цимбалюк, письменник, редактор журналу «Світло спілкування», де в рубриці «Світло Житомира» відбулась публікація творів А.Журавського.

Учасників презентації книги та колектив музею привітали з Різдвяними святами студенти Житомирського коледжу культури ім. І. Огієнка.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}