Старовинний некрополь в Зарічанах

Відділом досліджень обліку і паспортизації об’єктів культурної спадщини музею продовжено роботи по виявленню старовинних некрополів і поховань.

31 серпня 2011 р. старшим науковим працівником відділу О.О. Тарабукіним під час обстеження кладовища біля північної околиці с. Зарічани Житомирського району (колишнє Псище) у східній його частині, неподалік кладовищенської церкви, знайдені два старовинних кам’яних хреста і кам’яні плити вертикально вкопані в землю у вигляді стел, у тому числі з написами.

Хрести та плити виготовлені з граніту сірого кольору. Хрести без написів, лише в одному із східної сторони продубльовано вирізьблене зображення чотирьохкінцевого хреста типу “андріївського”. На плитах, в одному випадку зображення чотирьохкінцевого хреста, на іншому – хрещатий хрест на одноступінчастій голгофі і малозрозумілі написи.

За архівними матеріалами вдалося з’ясувати, що кладовище принаймні наприкінці XVIII ст. вже функціонувало, а кладовищенська церква була приписана до Свято-Миколаївського приходу с. Станишівки Житомирського повіту.

Старовинні кам’яні хрести та плити на кладовищі в с. Зарічани Житомирського району

 

 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}