Вечір-спомин присвячений Фірі Геннадіївні Лісневській

Коли людина приходить до музею, вона роздивляється експозицію і мало хто замислюється над тим, яким чином було побудовано музей. Але без автора немає жодної експозиції. 24 травня, у приміщенні літературно-меморіального музею В. Г. Короленка відбувся вечір-спомин, присвячений першому директорові музею, справжньому професіоналу, талановитому еспозиціонеру, чудовому екскурсоводу, автору багатьох музейних експозицій Житомирщини, Фірі Геннадіївні Лісневській.
 
Фіра Геннадіївна зуміла зробити неможливе – за 5,5 місяців розробила концепцію, зібрала необхідні матеріали і побудувала експозицію, яка з незначними змінами і досі представлена у музеї. На вечір завітали музейні та архівні працівники, яким пощастило бути знайомими з Фірою Геннадіївною, працювати з нею. Кожен згадував щось своє особисте, але всі вони віддавали шану її таланту, інтелігентності, толерантності, вмінню працювати з людьми, велику любов до своєї професії, її захоплення творчістю і особистістю Володимира Галактіоновича Короленка. Вона побувала у всіх містах, де жив Короленко, а куди не змогла потрапити (Далекий Схід), слала листи. У своїх статтях, наукових працях, Ф. Г. Лісневська завжди пропагувала творчість нашого видатного земляка. Які актуальні слова: «Я считаю войну великим преступлением всех народов, но в этой трагической свалке моя родина имеет право отстаивать свою жизнь и свободу, а значит мы, дети своей родины, имеем обязанность помогать ей в этом, в пределах защиты во всяком случае»? Її вмінням проводити екскурсії захоплювалися всі – від школярів до гостей міста – героїв-космонавтів, вчених. Свою любов до В. Г. Короленка Фіра Геннадіївна намагалася передати молодим колегам і співробітникам. І сьогодні, 43 роки потому, колишні молоді працівники, а нині справжні професіонали, з любов’ю та натхненням згадували свого вчителя, адже, як сказала Ірина Олександрівна Вишневецька, завідуюча відділом культурно-просвітницької роботи музею космонавтики ім.. С.П. Корольова – ”Наше майбутнє починається з пам’яті”.
 
 
 
 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}