Виставка «Чехи на Житомирщині: культура, традиції, побут»

Виставка “Чехи на Житомирщині: культура, традиції, побут” з любов’ю та щирою повагою до чеського народу була підготовлена співробітниками історичного відділу музею О.В. Родічевою, І.А. Ілінбаєвою та Ю.В. Каплун.

На виставці представлені автентичні речі, що належать родинам волинських чехів, які проживають на території нашої області з 80-х рр. ХІХ ст. та документи і музейні предмети з фондів музею. Особливою увагою відвідувачів виставки користувалася весільна сорочка нареченої, яка зберігалася у родині Фронек з І половини ХХ ст. та дитяча колиска родини Звонажевих, виготовлена для донечки Людмили у 1918 р, Пані Людмилі зараз вже 97 років. Завдяки її зусиллям та любові ми маємо змогу і сьогодні побачити і оцінити майстерність людей, які жили, працювали, закохувались, створювали свої  родини у той такий вже далекий від нас час.

Голова Житомирської спілки волинських чехів Л. Чижевська провела екскурсію, в якій нагадала присутнім про те, що перед Першою Світовою війною на теренах Волині проживало більше 27 тисяч чехів, а згідно Всеукраїнського перепису населення 2001 р. їх залишилося близько 830 чоловік. Людмила Віталіївна згадала про основні події у житті волинських чехів, які у повній мірі розділили долю своєї нової Батьківщини; розповіла про вклад чехів у розвиток сільського господарства. Крім того, чеські переселенці започаткували вирощування хмелю на Волині.

Пані Людмила висловила думку про те, що чехи принесли певну частину європейських цінностей на територію України.

Виставка відкрита для відвідувачів до 14.05.2016 р.! 

 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}