Виставка документів до 70-х роковин початку насильного вивезення населення з території окупованої Житомирської області

Під час окупації Житомирської області з весни 1942 року окупанти відправляли мешканців Житомирщини на каторжні роботи до Німеччини. Щоб забезпечити необхідну кількість рабів, окупаційні власті розсилали в кожну управу тверду рознарядку на робочу силу. Коли виконання вимог зривалось, фашисти починали справжнє полювання на людей, хапали їх на вулицях, базарах, в будинках, проводили каральні експедиції проти цілих сіл.

Зібраних насильно людей відправляли під конвоєм на залізничні станції, вантажили на товарні вагони і вивозили до Німеччини. З Житомирщини до Німеччини було відправлено понад 75 тисяч юнаків та дівчат, навіть неповнолітніх. Із сільських районів найбільше молоді було вивезено з Ємільчинського – 4390 осіб, Попільнянського – 3681, Коростишівського – 2875, Любарського – 3050, Романівського – 2968. Серед окремих міст і сіл кількість остарбайтерів ще значніша. Так, із Бердичева вивезено 11700 чоловік, з Барашів – 500, Романова – 448, села Соловіївка Брусиловського р-ну – 290 чоловік, Кам’яного Броду Довбиського р-ну – 270 чоловік.

  1. Вознюк Сергій Маркович, мешканець с. Старий Солотвін., Бердичівського р-ну, вивезений до Німеччини в серпні 1942 р., у 1945 році звільнений англійськими військами,
  2. Черчик Віра Данилівна, мешканка с. Соснівка Троянівського р-ну, забрали в німецький полон у 1942 році, працювала в господарстві німця Ірбета Фрідріха, звільнена американськими військами у 1945 р.
  3. Трудові картки остарбайтерів.
  4. Листи остарбайтерів з неволі.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}