Виставка трутових грибів у Музеї природи

Таємниче і загадкове царство грибів вражає своєю різноманітністю ролей у природі: трутовики разом з бактеріями і дрібними тваринками виконують необхідну для природи санітарно-утилізуючу функцію: розкладають відмираючу деревну масу до неорганіки і забезпечують, таким чином, одвічний кругообіг речовин в екосистемах – неспинний процес життя на землі.

Вперше термін Polyporaceae– трутовики вжив академік І.П.Бородін у книзі «Краткий очерк микологии» в 1897 році. Із 100-тисячного царства грибів відомо біля двох тисяч трутовиків, за способом живлення їх називають ксилотрофами (від грецького ксилос – деревина, трофес – живлення) вони поділяються на дві групи: гриби-паразити, що селяться на живій ушкодженій деревині ; гриби-сапротрофи, що селяться на мертвій деревині. Серед ксилотрофів відомі їстівні гриби: опеньки, глива, треміскус, трутовик сірчано-жовтий, грифола кучерява, печіночниця…, деякі з них занесені до Червоної книги. Сучасна мікологія – наука багатогранна, вона включає дослідження в галузі систематики, екології, медицини, фітопатології, біотехнології і сьогодні дає відповіді на питання раніше невідомі. На виставці представлено живі зразки 30 трутових грибів та їх фото в природі, подано їх лікувальні властивості. Виставка підготовлена членами грибного клубу «Веселка», засідання якого музей проводить щомісяця в останню середу о 16 год. Музей відкритий щоденно з 10.00 до 17.15, крім неділі і понеділка. Телефон: 47-49-24, контактний телефон керівника грибного клубу Журавської Людмили Григорівни: 098-519-33-68. Приймаються заявки на екскурсії.

 

 
 
 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-color: #384d77;background-size: initial;background-position: center bottom;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 180px;}